• Szkolny konkurs literacki      „Zasłyszane i spisane w zimowy wieczór”
      • Szkolny konkurs literacki „Zasłyszane i spisane w zimowy wieczór”

• 11.12.2023 19:13
      • „Zasłyszane i spisane w zimowy wieczór” to kolejny konkurs literacki w naszej szkole. Poznaj swoją rodzinę od innej strony i zostań pisarzem! :)
      • Cele

1. Kształcenie umiejętności słuchania i pisania.

2. Wzmacnianie więzi międzypokoleniowej.

Organizatorami są poloniści naszej szkoły- Pani W. Grządko i Pan M. Jędrowski.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas III-VIII.

Uczestnicy rywalizują  w trzech kategoriach: klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII.

Zadania uczestników

Zadaniem uczestnika jest porozmawianie z członkiem swojej rodziny, np. z mamą lub tatą, babcią bądź dziadkiem o jego dzieciństwie: o szkole, codziennym życiu, zabawach
        z rówieśnikami, o szkolnych i domowych obowiązkach, formach spędzania wolnego czasu, ówczesnej modzie, zabawkach, marzeniach, planach i spisanie usłyszanych wspomnień.

Forma wypowiedzi pisemnej

Do wyboru -  np. opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wywiad.

Praca może być napisana odręcznie lub na komputerze- czcionka 12, Calibri lub Times New Roman.

Termin oddania prac- do 22 stycznia 2024 roku.

Nagrody: trzy miejsca w każdej grupie wiekowej.

Uwaga: wszelkie pytania proszę kierować do p. W. Grządko.