Szkolny konkurs "Nasz Międzyrzecz"

04.04.2024 11:08
      Poznaj swoją małą Ojczyznę.

Szkolny konkurs "Nasz Międzyrzecz"

1.Lepsze poznanie małej ojczyzny – jej zabytków, ważnych instytucji.

2.Rozwijanie umiejętności plastycznych, manualnych i literackich.

3.Umożliwienie uczniom rozwoju własnych zainteresowań.

4. Promocja czytelnictwa w szkole.

Organizatorami są nauczyciele – p. Iwona Stańska, p. Wiesława Grządko

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-VIII.

Uczestnicy rywalizują  w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Zadania uczestników

Zadanie uczestnika polega na wykonaniu kartki pocztowej lub makiety przedstawiającej Międzyrzecz i jego charakterystyczne obiekty: ratusz, zamek, kościół; wybraną ulicę, park, plac, most, skrzyżowanie albo na napisanie tekstu literackiego /wiersz, opowiadanie/.

Kartka pocztowa z napisem Międzyrzecz wykonana dowolną techniką w formacie A4.

Makieta wykonana z dowolnego materiału , np. tektury, papieru, styropianu, plasteliny, sklejki. Wielkość dowolna.

Tekst literacki – wiersz lub opowiadanie związane z Międzyrzeczem, długość dowolna, może być napisany odręcznie lub na komputerze- czcionka 12, Calibri lub Times New Roman.

Termin oddania prac - do 15 kwietnia 2024 roku.

Nagrody: trzy miejsca w każdej grupie wiekowej.

Uwaga: wszelkie pytania proszę kierować do p. Iwony Stańskiej, p. Wiesławy Grządko.

Konkurs objęty Patronatem Burmistrza Międzyrzecza

• Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

30.10.2023 12:46

Zwrot książek do biblioteki szkolnej

19.05.2023 13:10
      Informacja dla czytelników

DROGI CZYTELNIKU!

• W bieżącym roku szkolnym książki wypożyczane będą  do 31 maja (środa). Po tym terminie nie będziesz mógł wypożyczyć książek do domu, ale zapraszamy wszystkich pasjonatów czytania do korzystania z czytelni.

• Do 9 czerwca 2023 r. (środa) należy zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone książki.

UWAGA!

Wyjątek stanowią podręczniki szkolne, które będą zwracane  według ustalonego harmonogramu.

21.12.2022 12:38
      Uroczystość dla pierwszoklasistów
      Pasowanie na czytelnika w naszej szkole, które odbyło się 14 grudnia miało wyjątkową oprawę. Rozpoczęło się inscenizacją ”Królewna się nudzi” w wykonaniu uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Mieszkańcy pewnego królestwa próbowali znaleźć zajęcie dla znudzonej królewny. Dopiero odnalezienie czarodziejskiej mapy i zaginionej zamkowej biblioteki pozwoliło królewnie odkryć, że najlepszym sposobem na nudę jest przeniesienie się do świata wspaniałych przygód dzięki czytaniu książek. Razem z królewną ten fakt odkryło także 32 łowców liter, którzy zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”. Ten niezwykle miły upominek trafił w ręce naszych małych czytelników za sprawą kampanii społecznej, prowadzanej przez Instytut Książki, „Mała książka - wielki człowiek”.

Zapraszamy Was, abyście jak najczęściej odwiedzali szkolną bibliotekę📜📚📖

Wyniki konkursu Mikołaj w wierszu i piosence

21.12.2022 12:02
      Poznajmy laureatów

5 grudnia 2022 r. odbył się konkurs recytatorski „Mikołaj w wierszu i w piosence”.
      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim i wokalnym.
      Po trudnych naradach komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
      – w kategorii piosenka
      I miejsce - Zofia Wołk z kl. 2a
      II miejsce - Dominika Gębska z kl. 2b
      III miejsce - Otylia Durkalec z kl. 5a
      – w kategorii wiersz
      I miejsce - Anastazja Barłóg z kl. 2b, Oliwia Rosolak z kl. 2a
      II miejsce - Robert Kaczmarek z kl.5a
      III miejsce - Maria Kotets z kl. 4b
      Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!❤️❤️❤️
      Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu 22 grudnia 2022 roku.