• Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych! :)

• 05.12.2023 22:00
      • Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas IV-VIII do udziału
        w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego! :)

Konkurs organizowany jest trzystopniowo:

1) I stopień – zawody szkolne – zostaną przeprowadzone dnia 7 grudnia 2023 r.;

2) II stopień – zawody rejonowe – zostaną przeprowadzone dnia 2 marca 2024 r.;

3) III stopień – zawody wojewódzkie – zostaną przeprowadzone dnia 6 kwietnia 2024 r.

Na zawodach na każdym stopniu konkursu obowiązuje test zawierający zadania zamknięte oraz zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Na jego rozwiązanie przeznacza się 90 minut.

Do zawodów rejonowych awansują uczniowie, którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów możliwych do zdobycia.

Lista osób zakwalifikowanych do zawodów rejonowych ogłoszona zostanie na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim do 19 grudnia 2023 r.

Uprawnienia laureatów zawodów III stopnia konkursów dla szkół podstawowych:

1) celująca roczna ocena klasyfikacyjna z przedmiotu objętego konkursem (celująca końcowa klasyfikacyjna z przedmiotu objętego konkursem – jeżeli tytuł laureata uczeń uzyskał po ustaleniu rocznej oceny klasyfikacyjnej),

2) zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem,

3) przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej;

Finaliści konkursów przedmiotowych otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie chętni do udziału proszeni są o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języka polskiego. :)

Regulamin konkursu i zakres materiału znajduje się pod linkiem:

regulamin-kp-j.-polski-2023-24-ok.pdf

Zachęcamy do udziału i trzymamy za Was kciuki!
        Wasi poloniści :)