• Konkurs przedmiotowy z języka  angielskiego dla szkół podstawowych.
      • Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego dla szkół podstawowych.

• 26.11.2023 21:32
      • Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas IV-VIII do udziału w Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego!
      • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas IV-VIII do udziału
        w Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego!

Konkurs organizowany jest trzystopniowo:

1. I stopień – zawody szkolne – zostaną przeprowadzone dnia 13.12.2023 r.;

1. II stopień – zawody rejonowe – zostaną przeprowadzone dnia 6.03.2024 r.;

1. III stopień – zawody wojewódzkie – zostaną przeprowadzone dnia 11.04.2024 r.

Zawody szkolne odbędą się w formie testu leksykalno-gramatycznego.

Zawody rejonowe odbędą się w formie testu obejmującego zadania leksykalno- gramatyczne oraz zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem..

Zawody wojewódzkie odbędą się w formie testu obejmującego zadania leksykalno- gramatyczne, zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem oraz zadania sprawdzające umiejętność tłumaczenia fragmentów zdań.

Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na poszczególnych stopniach Konkursu.

Na wszystkich etapach konkursu wymagana jest znajomość zakresów tematycznych, grup leksykalnych, zagadnień gramatycznych i funkcji komunikacyjnych oraz umiejętności

w zakresie poszczególnych sprawności odnoszące się do podstaw programowych nauczania języka obcego w szkole podstawowej.

Na II stopniu Konkursu wymagana jest ponadto:

1) znajomość słownictwa dotyczącego życia we współczesnym świecie z uwzględnieniem realiów krajów angielskiego obszaru językowego;

2) użycie bardziej złożonych struktur leksykalnych i gramatycznych;

3) umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania informacji oraz rozumienia ogólnego sensu tekstów pisanych (zawierających także słownictwo i struktury, których znaczenia uczeń może się domyślić z kontekstu).

Na III stopniu Konkursu wymagana jest dodatkowo:

1. umiejętność tłumaczenia fragmentów zdań.

Tytuł laureata i finalisty Konkursu przyznaje Kurator.

Laureatom i finalistom Konkursu Kurator wydaje zaświadczenia.

Zaświadczenia są ważne na terenie całego kraju.

Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do swojego  nauczyciela języka angielskiego.

Zachęcamy do udziału i trzymamy za Was kciuki!

Regulamin konkursu i zakres materiału znajduje się pod linkiem: